Ubezpieczenia turystyczne – o warto wiedzieć
11 stycznia 2019

Ubezpieczenia turystyczne są zazwyczaj sprzedawane są masowo, podobnie jak wakacje, czy wycieczki. Ubezpieczyciele również wyszli naprzeciw potrzebom klientów i ubezpieczenia, które zwykle wykupujemy na okres podróży, najczęściej sprzedawane są w pakietach. Począwszy od pakietu „standard”, poprzez pakiet „comfort”, aż do pakietu „premium”. Na pierwszy rzut oka, pakiety te różnią się przede wszystkim ceną, lecz jakie ubezpieczenie wybrać, aby bezpiecznie czuć się na wakacjach ?

 

 

Pakiet standard jest najbardziej korzystny cenowo i zawiera się w nim przede wszystkim: koszty leczenia i transportu w razie nagłego wypadku, a także NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków. Uszczerbki na zdrowiu zazwyczaj określane są procentowo, natomiast w razie śmierci wypłacana jest pełna suma ubezpieczenia na którą podpisaliśmy umowę.  Polisę standard można rozszerzyć oczywiście o:

 

  • ochronę bagażu osobistego,
  • pomoc w dostarczeniu leków,
  • ubezpieczenie zaostrzenia lub powikłania chorób przewlekłych,
  • ubezpieczenie rezygnacji z uczestnictwa lub skrócenia wyjazdu zorganizowanego,
  • pomoc w przypadku utraty środków finansowych,

 

Pamiętajmy również, że ubezpieczyciel nie zwróci nam kosztów leczenia czy transportu medycznego w razie nieprzewidzianego ataku terrorystycznego. Niestety o tę opcję musimy naszą podstawową polisę rozszerzyć. W większości przypadków towarzystwa nie zawierają ich w umowie.