Sycylia – domy za 1 Dolara
8 lutego 2019

Władze jednego z sycylijskich miasteczek zmagają się z małą ilością mieszkańców. Wyszli więc z inicjatywą by sprzedać dziesiątki domów za cene – 1 dolara. Miasteczko położone jest w naprawdę wspaniałym miejscu. Mianowicie znajduje się ono w prowincji Agrigento, a piękne widoki choćby na wyspę i znakomite plaże wydają się być niezwykłe. Warto również zaznaczyć, że przez wielu mieszkańców tego kraju, to właśnie ów miasteczko jest najpiękniejsze we Włoszech.

Sambuca di Sicilia, bo taką nazwę właśnie nosi miejscowość zmaga się z ucieczką mieszkańców do większych miast. Dlatego też kilkadziesiąt domów zostało wystawione na sprzedaż w oszałamiającej cenie. Tak więc co stoi na przeszkodzie by nie kupić sobie wspaniałego domu, z pięknym widokiem we Włoszech ? Rozgłoszone w mediach wiadomości dały powody do marzeń z pewnością niejednemu z nas.

Jest mały kruczek. Nowy właściciel musi zobowiązać się do remontu domu, którego koszt może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy Euro. Nowy nabywca musi również wnieść kaucje w wysokości 5 tys Euro, która zostanie zwrócona. Jednak dopiero po zakończeniu remontu.

Jak mówi zastępca burmistrza miasteczka, nowi mieszkańcy nie będą zawiedzeni. Otóż miejscowość położona w rezerwacie przyrodniczym jest pełna historii. Gwarantuje ciszę i spokój, piękno otaczających lasów i gór. To idealne miejsce na odpoczynek – dodaje.