Pierwszy minister turystyki na Cyprze
2 lutego 2019

Na początku tego roku, na Cyprze zaczęło funkcjonować Ministerstwo Turystyki, którego wcześniej nie było. Organizacją która odpowiadała za turystykę wcześniej w tym kraju była Cypryjska Organizacja Turystyczna.

Pierwszym w historii Cypru ministrem turystyki został Savvas Perdios. Warto tutaj wspomnieć również o jego ciekawych wypowiedziach, w których zaznacza, że turystyka to przede wszystkim uczucia i wspominania gościa, ponieważ nie zapamięta on co się do niego powiedziało, ale zapamięta nastrój w jaki go wprowadzono. Mówił również, że stworzenie odpowiedniej atmosfery dla turystów na Cyprze, nie jest wcale takie trudne. Podkreślał, że wystarczy pamiętać o tym, aby obsługa była miła, kuchnia kreatywna, a gościnność prawdziwa. Piękne budynki i niesamowite widoki można podziwiać choćby w telewizji, ale niestety w ten sposób nie zazna się smaku jedzenia czy właśnie prawdziwej gościnności – zaznaczył.

 

Warto również podkreślić, iż turystyka jest jedną z ważniejszych gałęzi gospodarki Cypru ponieważ jej udział w PKB wynosi około 13 %, a w pierwszych 11 miesiącach 2018 roku, przychody z turystyki sięgnęły 2,7 miliarda Euro.