Majorka – bajeczna, ulubiona przez Polaków wyspa
6 stycznia 2019

Majorka jest największą wyspą archipelagu Balearów. Otaczają ją przepiękne wody Morza Śródziemnego. Wyspa ta cenione jest przede wszystkim poprzez piękne krajobrazy, długie piaszczyste plaże oraz dogodny klimat. Podróż z Polski samolotem zajmuję naprawdę chwilę, biorąc pod uwagę magie Majorki. Wybierając się we dwoje, z partnerem możemy oczekiwać przede wszystkim bogatego życia nocnego, którego tam nie brakuje. Jest to to imprezowa wyspa, na której fiesta nie kończy się razem z zachodem słońca, a kluby i bary mają sporo do zaoferowania. Jest to to również wyspa idealna dla rodzin, dzięki przyjaznym dla dzieci plażom, licznym ciekawym zakątkom, a także szeroką ofertę atrakcji i aktywności dla naszych pociech.

Wybierając się na tę piękną wyspę najlepiej wybrać porę suchą, czyli od maja do października. Wówczas klimat jest najprzyjemniejszy, a temperatura waha się w granicach 30 stopni Celsjusza. Wakacje na Majorce nie należą również do najdroższych. Za około ośmiodniowy pobyt all inclusief zapłacimy już jedyne 2 tysiące złotych.

Najbardziej popularną formą rozrywki na Majorce jest turystyka piesza. Spowodowane jest to dzięki malowniczym krajobrazom. Górskie wioski zachęcają do zwiedzania, ponieważ wydawać się w nich może że czas zatrzymał się kilkanaście lat temu.

 

Trudno znaleźć kogoś, kogo wyspa zwana Majorką by nie zadowoliła. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Czy to wyjeżdżasz na wakacje z partnerem, czy też na wakacje z dziećmi. Miejsce to jest po prostu idealne dla wszystkich.