Jeziora Plitwickie
4 stycznia 2019

Park jezior Plitwickich mieści się przy drodze numer 1 w środkowej części Chorwacji. Znajdujący się na światowej liście UNESCO park jest bardzo dobrym wyborem, jako przystanek w podróży samochodem do południowej części Chorwacji.

Ceny biletów wynoszą odpowiednio w sezonie:
– 250 kn – dla osoby dorosłej
– 160 kn – dla studentów, posiadających legitymacje przy sobie
– 110 kn – dla dzieci w wieku 7-18 lat
– 0 kn – dla dzieci poniżej 7 roku życia.

Jeziora Plitwickie które zachwycą Was swoim urokiem. Turkusowa, krystalicznie czysta woda, malownicze krajobrazy oraz liczne wodospady sprawią, że z pewnością nie pożałujecie jednego straconego dnia na plaży.

Jedną ze wskazówek o której warto pamiętać, jest czas, w którym najlepiej udać się do parku, by zwiedzać. Chodzi oczywiście o poranek, gdzie temperatura jest jeszcze dość przyjemna, a liczba turystów nie uciążliwa. Jeziora w sezonie letnim można zwiedzać od godziny 7.00 do 20.00.
Kolejną wskazówką, która może przydać się przy zwiedzaniu jest to co zabrać na wyprawę. Mianowicie:
Prowiant – kilka kanapek, lub jakieś przekąski. Po kilkugodzinowej wycieczce z pewnością zgłodniejemy, a jedzenie w barach znajdujących się na terenie parku nieco odbiega od tego serwowanego w Polsce.
Woda – należy zabrać jej sporą ilość, ponieważ w sezonie letnim, przy uciążliwym upale oraz parującej wodzie ze zbiorników wodnych, pragnienie jest ogromne.
Wygodne obuwie – przestrzegamy przed doborem odpowiedniego obuwia, przyda się ono z pewnością na pokonywaniu sporej ilości wzniesień, pagórków, czy stromych tras.

Jeziora Plitwickie jak wspomniane zostało na początku są warte zwiedzenia, ponieważ widoki których tam doświadczymy zapamiętamy do końca życia. Jest tam po prostu pięknie.