Hurghada – raj dla nurków
8 lutego 2019

Hurghada jest miastem położonym we wschodniej części Egiptu u wybrzeża Morza Czerwonego. Jest również jednym z największych ośrodków turystycznych w tym kraju o czym będziemy mówić w tym artykule.

Atrakcyjność tego miasta wynika między innymi z klimatu który jest suchy i gorący, ale także z wielu raf koralowych czy też ciepłych i czystych wód morskich. Atutem Hurghady jest również doskonale rozwinięta infrastruktura turystyczna. Warto również dodać, że sezon wakacyjny trwa tam cały rok, ponieważ nawet w zimie temperatury są tam „wakacyjne” .

Zwłaszcza nurkowie znajdują tam swój raj i to właśnie dla nich Hurghada może być najatrakcyjniejsza. Jest tam kilkanaście baz nurkowych, zarówno hotelowych dla bywalców hoteli. Są również inne bazy nurkowe skierowane po prostu dla turystów, którzy zamieszkują w hotelu bez takiej bazy.

Centrum Hurghady nosi nazwę Sakala. Możemy je rozpoznać choćby po tym, że na każdym rogu znajdziemy policję turystyczną.

Miejsce to jest znakomitym pomysłem na wakacje. Choćby dlatego, iż klimat i atmosfera w Egipcie jest już całkiem inna niż w europejskich ośrodkach turystycznych. Niestety po atakach terrorystycznych, których głównym celem byli turyści w 2016 i 2017 roku, miasto to nieco straciło na atrakcyjności. I w zeszłym roku Hurghade odwiedziło znacznie mniej turystów. Miejmy jednak nadzieje, że w kolejnych latach turyści wrócą do tego wspaniałego miejsca oraz stanie się ono bezpieczniejsze.