Cztery praktyczne wskazówki przy wyjeździe do Tunezji
8 lutego 2019

W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam cztery praktyczne wskazówki dla wyjeżdżających do Tunezji. Mieszkańcy tego kraju w głównej mierze są bardzo dobrze nastawieni do turystów. Jednak w momencie kiedy nie okazujemy im należytego szacunku może się to zmienić.

W większości przypadków, kiedy wybieramy się pierwszy raz na zagraniczne wakacje, szukamy w internecie dostatecznych informacji na temat wybranego kraju. Jeśli więc wybierasz się do Tunezji, warto przeczytać ten artykuł.

 

 1. Kupowanie pamiątek

  Każdy z nas, będąc na wakacjach chciałby przywieźć ze sobą kilka pamiątek z wakacyjnego kraju. Jeśli chodzi o Tunezje, warto kupować souveniry ostatniego dnia pobytu.Wtedy dopiero jesteśmy mniej więcej rozeznani w cenach ów przedmiotów i wiemy ile może być warta dana pamiątka. Pamiętajmy również, że w Tunezji panuje przekonanie dość ważne dla turystów. Mianowicie kiedy na targu zapytamy o jakiś przedmiot, zapytamy o cenę, a tym bardziej kiedy zaczniemy się targować – musimy go kupić. Jeśli jednak z góry przyjmiemy, że nie czujemy się na siłach, aby się targować najlepiej zajrzeć do pobliskiego sklepu, w którym ceny pamiątek są widoczne.

 2. Morze i plaże

  Pamiętajmy również, by w Tunezji uważać na meduzy w morzu. Jeśli jednak natkniemy się i oparzymy, ranę warto posmarować sosem pomidorowym, bądź przyłożyć do niej połówkę jakiegoś owocu. Jeśli natomiast chodzi o opalanie się na plaży, zaopatrzmy się w dobry krem z filtrem. Słońce w tym kraju potrafi mocno dopiec.

 3. Picie wody

  Warto wspomnieć również o wodzie w Tunezji. Najważniejsze, o czym powinniśmy wiedzieć to pić wodę tylko butelkowaną (oryginalnie zamkniętą). Przed wyjazdem warto zażyć środki osłonowe. Tylko dlatego nie mieć problemów związanych z inną florą bakteryjną panującą w tym kraju. Jeśli chodzi natomiast o drinki, najlepiej nie wybierać drinków z lodem. Dodatek ten w większości przypadków jest zamrożoną wodą z kranu. Co za tym idzie problemy żołądkowe są więcej niż pewne.

 4. Ubiór

  Jeśli chodzi o ubiór, zwłaszcza dla blondynek – warto założyć ubranie, które nie odkrywają za wiele a rozwiane włosy związać w gumkę. Mieszkańcy tego kraju uwielbiają kobiety o jasnych włosach. I uwierzcie, nie kryją się z okazywaniem zachwytu, a w większości przypadków są bardzo nachalni.